Präsensтеперішній час
| ichspan> | lache |
|---|---|
| duspan> | lachst |
| er/sie/esspan> | lacht |
| wirspan> | lachen |
| ihrspan> | lacht |
| sie/Siespan> | lachen |
Більше на цю тему: Теперішній час
Жирним і з підкресленням: закінчення. ◆ позначає форму, яка не дотримується правила.
| ichspan> | lache |
|---|---|
| duspan> | lachst |
| er/sie/esspan> | lacht |
| wirspan> | lachen |
| ihrspan> | lacht |
| sie/Siespan> | lachen |
Більше на цю тему: Теперішній час
| ichspan> | lachte |
|---|---|
| duspan> | lachtest |
| er/sie/esspan> | lachte |
| wirspan> | lachten |
| ihrspan> | lachtet |
| sie/Siespan> | lachten |
Більше на цю тему: Präteritum (простий минулий час)
| ichspan> | habe gelacht |
|---|---|
| duspan> | hast gelacht |
| er/sie/esspan> | hat gelacht |
| wirspan> | haben gelacht |
| ihrspan> | habt gelacht |
| sie/Siespan> | haben gelacht |
Більше на цю тему: Perfekt (складений минулий час) · «haben» чи «sein» у Perfekt
| ichspan> | hatte gelacht |
|---|---|
| duspan> | hattest gelacht |
| er/sie/esspan> | hatte gelacht |
| wirspan> | hatten gelacht |
| ihrspan> | hattet gelacht |
| sie/Siespan> | hatten gelacht |
Більше на цю тему: Plusquamperfekt (давноминулий час)
| ichspan> | werde lachen |
|---|---|
| duspan> | wirst lachen |
| er/sie/esspan> | wird lachen |
| wirspan> | werden lachen |
| ihrspan> | werdet lachen |
| sie/Siespan> | werden lachen |
Більше на цю тему: Майбутній час
| ichspan> | werde gelacht haben |
|---|---|
| duspan> | wirst gelacht haben |
| er/sie/esspan> | wird gelacht haben |
| wirspan> | werden gelacht haben |
| ihrspan> | werdet gelacht haben |
| sie/Siespan> | werden gelacht haben |
| ichspan> | lache |
|---|---|
| duspan> | lachest |
| er/sie/esspan> | lache |
| wirspan> | lachen |
| ihrspan> | lachet |
| sie/Siespan> | lachen |
| ichspan> | lachte |
|---|---|
| duspan> | lachtest |
| er/sie/esspan> | lachte |
| wirspan> | lachten |
| ihrspan> | lachtet |
| sie/Siespan> | lachten |
Більше на цю тему: Konjunktiv II
| ichspan> | würde lachen |
|---|---|
| duspan> | würdest lachen |
| er/sie/esspan> | würde lachen |
| wirspan> | würden lachen |
| ihrspan> | würdet lachen |
| sie/Siespan> | würden lachen |
Більше на цю тему: «würde» + інфінітив
| duspan> | lach |
|---|---|
| ihrspan> | lacht |
| Siespan> | lachen Sie |
Більше на цю тему: Наказовий спосіб
| Infinitiv | lachen |
|---|---|
| Partizip I | lachend |
| Partizip II | gelacht |
| Infinitiv mit zu | zu lachen |
Більше на цю тему: Як утворюється Partizip II · Інфінітив із «zu» і без
Кожне речення взято зі списків слів або з тем граматики цього курсу. Форму дієслова виділено; рядок під ним каже, який це час і яка особа.
Wir haben viel gelacht.Ми багато сміялися.
gelacht – Partizip II
Am Schluss haben alle gelacht.Наприкінці всі сміялися.
gelacht – Partizip II
Er hat laut gelacht.Він голосно сміявся.
gelacht – Partizip II · Прикметник як прислівник
Пропуски: 5 – спершу з речень-прикладів вище, потім із таблиці. Кожна відповідь зараховується до твоїх повторень.
Форми обчислюються за правилами мови – двічі, двома незалежними шляхами – і порівнюються з кожною формою, яку в цьому курсі вписано вручну. Речення-приклади – власні речення курсу.